اسرائیل از اسد خواست ایرانی‌ها را از سوریه اخراج کند

به گزارش خبرکزاری میکروفون نیوز(محا)، اویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل جمعه ۱۱ مه از بشار اسد رئیس نظام سوریه خواست ایرانی‌ها را از سوریه اخراج کند.

سخنان لیبرمن یک روز پس از تنش نظامی میان ایران و اسرائیل در سوریه مطرح می‌شود.

به گزارش رسانه‌ها، لیبرمن در جریان حضور در بلندهای اشغالی جولان گفت: «از فرصت حضور امروزم در جولان استفاده می‌کنم تا از اسد بخواهم ایرانی‌ها و سپاه قدس را از سوریه اخراج کند».

در مقابل احمد خاتمی خطیب جمعه گفت: «ما کاری به بمب اتم نداریم، اما در عرصه های دیگر روز به روز به اقتدار موشکی خود خواهیم افزود تا اسرائیل خوابش نبرد، تا اگر دیوانگی کند تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می کنیم».

ارتش اسرائیل بامداد پنجشنبه ۱۰ مه در بیانیه‌ای که آن را خبرگزاری‌های محلی پخش کردند، اعلام کرد که اسرائیل، ده‌ها موضع ایرانی را در سوریه در واکنش به حمله موشکی به پایگاه‌هایش در بلندی‌های اشغالی جولان، هدف قرار داد.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، بازوی برون مرزی سپاه پاسداران ایران، فرماندهی حملات موشکی به پایگاه‌های اسرائیل در بلندی‌های جولان را بر عهده داشت.

پس ازاین تنش اویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، گفته بود که حملات موشکی کشورش، تقریبا «همه زیرساخت‌های ایران» در سوریه را منهدم کرد.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، لیبرمن گفت که تل‌آویو اجازه نخواهد سوریه به خط مقدمی علیه اسرائیل تبدیل شود.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل پنجشنبه ۱۰ مه گفت که ایران با شلیک راکت به سمت اسرائیل از «خط قرمز» عبور کرد.

رفتن به نوار ابزار