استقبال شدید قاسم سلیمانی از تهدیدات روحانی علیه جهان

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، شاخه عملیات برون مرزی سپاه پاسداران ایران از سخنان تهدیدآمیز حسن روحانی مبنی بر بستن تنگه هرمز به شدت استقبال کرده است.

قاسم سلیمانی در نامه ای به رییس جمهور ایران نوشته است که این همان روحانی است که ما میشناختیم و باید هم اینطور باشد. حسن روحانی روز گذشته در سوییس تلویحا تهدید کرده بود که در صورت تحقق تحریم نفتی ایران که امریکا به طور جدی به دنبال آن است تنگه هرمز را می بندد. تنگه هرمز باریکه حیاتی است که از طریق آن نفت کشورهای عربی به دریای آزاد و جهان صادر می شود.

سپاه قدس اصلی ترین بازوی ایران برای دخالت در امور کشورهای منطقه است که عملیات مخرب آن علاوه بر اینکه موجبات نفرت همسایگان ایران از این کشور را فراهم کرده است، سبب شده است که امریکا تصمیم بگیرد که رسما کل سپاه را به عنوان گروهی تروریستی شناسایی کند.

حسین دهباشی،  تحلیلگر مسایل سیاسی ایران در سلسله توییت هایی در نقد اظهارات روز گذشته رییس جمهور ایران نوشت که این موضع گیری می تواند ایران را ذیل فصل 7 قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل ببرد.

فصل 7 قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل جامعه جهانی را مجاب می کند که در صورت نقض یا تهدید صلح جهانی از طریق یک کشور، هرگونه بازدارندگی لازم در مقابله با آن کشور از جمله تحریم همه جانبه، انزوا و اقدام نظامی علیه آن کشور را انجام دهد.

دهباشی در ادامه توییت هایش می نویسد که این گونه موضع گیری “تصنعی” دو هدف به دنبال دارد: 1. کاهش حسساسیت ایرانیان نسبت به مذاکرات احتمالی پشت پرده ایران و امریکا. 2. ادامه گردش به راست و جناح تندروی اصولگرایان و جلب نظر رهبر ایران.

نامه سلیمانی به روحانی دست کم دقیق بودن مورد دوم تحلیل دهباشی را به صراحت تایید می کند. نامه سلیمانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر بزرگوار جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم

آنچه از فرمایشات حضرتعالی در رسانه‌ها منعکس شد، مبنی بر اینکه اگر نفت جمهوری اسلامی ایران صادر نشود، تضمینی برای صدور نفت کل منطقه نمی‌باشد و بیانات بسیار ارزشمندی که در موضع جمهوری اسلامی ایران نسبت به رژیم صهیونیستی فرمودید، مایه مباهات و افتخار است.

حقیر به عنوان سرباز ولایت و این ملت سرفراز و با همه جان به حضور جنابعالی عرض می‌کنم: این همان دکتر روحانی است که ما شناخت داشتیم و داریم و می بایست باشد. شما با سخنان حکیمانه ارزشمند و قدرتمندانه خودتان رهبر عزیز، ملت بزرگوار ایران اسلامی و مسلمانان جهان را سرافراز نمودید.

دست شما برای ایراد این سخنان به موقع، حکیمانه و صحیح می بوسم و برای هر سیاستی که مصلحت نظام اسلامی باشد در خدمت هستیم.

برادرتان قاسم سلیمانی