از ۱۹ سینمای غرب آذربایجان فقط ۳ سالن قابل استفاده است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: از ۱۹ سالن سینمای استان فقط ۳ سالن قابل استفاده است و مابقی از وضعیت مطلوبی قرار ندارند.

محمدباقر کریمی صبح امروز دوشنبه در مراسم افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر که در محل سینما آزادی اورمیه برگزار شد اظهار داشت: امسال استان آذربایجان غربی در رویدادهای معتبر مربوط به تئاتر رتبه چهارم کشوری را به خود اختصاص داد. وی افزود: اورمیه از نظر تعداد تماشاگران تئاتر نمونه و زبانزد است.

کریمی با اشاره به مشکلات فراوان سینماهای آذربایجان غربی گفت: بزرگ‌ترین مشکل سینماهای استان فقدان توجه مالکین سینماها به روزآمدسازی آنهاست. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: از 19 سالن سینمای استان فقط 3 سالن قابل استفاده است و مابقی از وضعیت مطلوبی قرار ندارند.

وی تصریح کرد: اگر حوزه هنری شهرداری، اداره کل حوزه هنری استان آذربایجان غربی و دیگر بخش‌ها و حتی بخش خصوصی قصد ساخت سالن سینما داشته باشد، صد درصد تجهیزات را تأمین خواهیم کرد.

کریمی اظهار داشت: از ابتدای سال 4 سالن استان به پخش دیجیتال مجهز شده و تا پایان سال 3 سینمای دیگر نیز مجهز به پخش دیجیتال خواهد شد. وی گفت: آذربایجان غربی در بحث فیلم کوتاه و انجمن سینمای کوتاه در کشور بسیار فعال و موفق بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی اظهار داشت: فیلم‌های جشنواره از امروز تا 22 بهمن به نمایش گذاشته خواهد شد که در نوبت صبح برای عموم مردم رایگان خواهد بود.

رفتن به نوارابزار