اردوغان: مانع آوارگی 4 میلیون نفر از اهالی ادلب شدیم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬ رجب طیب اردوغان طس سخنانی در پنجمین نشست سه جانبه سران ترکیه، ایران و روسیه با اشاره به اینکه باید مسئولیت بیشتری برای برقراری صلح در سوریه را برعهده بگیریم، گفت: با انجام اقداماتی مانع آوارگی 4 میلیون نفر از اهالی ادلب شدیم.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه سخنان خود همچنین اظهار داشت:

«ترکیه، روسیه و ایران همکاری خود را برای بازگردان امنیت و ثبات به سوریه تعمیق بخشیده‌اند. امروز تحولات ادلب، شرق فرات و وضعیت پناهجویان سوری را بررسی خواهیم کرد. تاکنون 360 هزار سوری به مناطق امن در کشورشان بازگشته اند.”

در نشست سه جانبه در مورد وضعیت میدانی در سوریه به ویژه در ادلب، تحولات در شرق فرات، روند انتقال سیاسی و وضعیت آوارگان سوری گفتگو خواهیم کرد.

روند آستانه تنها ابتکاری است که می‌تواند راه‌حل موثری برای خاموش‌کردن آتش در سوریه ارائه کند. نشست آنکارا روح تازه‌ای در روند آستانه خواهد دمید.

حمله تروریستی به بیمارستان «چوبان بیلی»، بار دیگر چهره وحشیانه این گروه تجزیه‌طلب را نشان داد. با خشکانیدن باتلاق تروریسم در شرق فرات، تلاش‌ در این زمینه را وارد مرحله جدیدی خواهیم کرد.

ما درمورد حفظ وحدت سیاسی و تمامیت ارضی سوریه، حفظ آرامش میدانی و یافتن راه حل سیاسی پایدار برای پایان دادن به درگیری در این کشور در توافق کامل هستیم.”

آناتولی

رفتن به نوار ابزار