“لانه تروریست ها را در سوریه ویران می کنیم”

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرده است لانه تروریست‌ها در عفرین و منبج را نابود خواهیم کرد.

 اردوغان  ادامه داده است از عفرین و منبج آغاز و تمام لانه های تروریستی را در سوریه نابود خواهیم کرد.

به گفته وی، کسانی که به ظاهر متحد بودند، ولی از پشت خنجر زدند نمی‌توانند مانع ما شوند.

ادامه سخنان رئیس جمهور ترکیه به گزارش خبرگزاری آناتولی به شرح زیر است:

-ملت اعتماد کرده و اداره کشور را به ما سپرده اند. باید شبانه روز کار کنیم و شایستگی خدمت به آنها را داشته باشیم. کسی که متوجه اهمیت این موضوع نباشد، جایی در حزب عدالت و توسعه ندارد. ما برای استقلال و آینده ترکیه مبارزه می‌کنیم.

-معمولا احزاب اپوزیسیون در دیگر کشورها پروژه‌های زیادی پیشنهاد و ایجاد اشتغال می‌کنند. متاسفانه حزب مخالف ما، هیچ پیشنهاد مثبتی ندارد و نمی‌داند به چه چیز معترض است. ترکیه به اپوزیسیون دارای توان اشتغال‌زایی نیاز دارد.

-پروژه های بزرگی در زمینه های پزشکی و بهداشتی، آموزش، ورزش و حمل و نقل و شهرسازی و غیره اجرا کردیم. طی 15 سال، 25380 کیلومتر راه و 365 کیلومتر تونل ساختیم. 30 فرودگاه تاسیس و 500 سد احداث کردیم. آغوش خود را به 4.5 میلیون پناهجو گشودیم. وعده خود به مردم را اجرا می‌کنیم.

-گلایه ای از سازمان ناتو دارم؛ شما موظف به مخالفت با تجاوز به مرز متحدان تان هستید. تاکنون چه موضعی (در دفاع از ترکیه) اتخاذ کرده‌اید؟

-کسانی ما را بیمار و ناتوان می‌دانند. همانطور که درباره دولت عثمانی گفتند. نگاهی به شب 15 جولای بیاندازند. در آن شب مردم ترکیه مریض و ناتوان نبودند، بلکه ملت بزرگی بودند که قیام کردند.