اردوغان: در برابر تروریستها کوچکترین انعطافی به خرج نخواهیم داد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬ رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور و رهبر حزب عدالت و توسعه ترکیه طی سخنانی در پنجمین کنگره استانی شاخه زنان این حزب در سالن ورزشی «توفاش» در شهر بورسا اعلام کرد: این را بدانید که با حرافی و سخنانی از قبیل “آمریکا حامی ماست و سلاح در اختیارمان می‌گذارد”، نمی توانید در مقابل ترکیه و ملت ترک بایستید.

او درباره درخواست ک.ج.ک و ح.د.پ از مردم برای حضور در خیابان، گفت: “هر کسی براساس دعوت اینها سرازیر خیابان شود تاوان سنگینی خواهد داد. این یک مبارزه ملی است و در جریان آن هر کسی که سر راه ما قرار بگیرد نابود خواهند شد و کوچکترین انعطافی به خرج نخواهیم داد”.

اردوغان اظهار داشت: متاسفانه برخی کشورهای متحد ترکیه می گوییند که به گروه تروریستی کمک تسلیحاتی ارائه نمی کنند، اما ما تمام شواهد و مدارک را داریم، می دانیم، می بینیم و نشان می دهیم که این کار را انجام می دهند. چه کسی را فریب می دهید؟ این کشورها علاوه بر 5 هزار قلم تسلیحات نظامی که با تریلی ها فرستادند، حدود 2 هزار قلم تسلیحات و مهماتی دیگر را با هواپیما ها به گروه تروریستی ارسال کردند. به این صورت از پ.ک.ک، پ.ی.د و ی.پ.گ پشتیبانی و گروهی از آنها را در عفرین مستقر کردند. همه این تحولات را پیگیری کردیم و شبی ناگهان مواضع آنها را مورد هدف قرار دادیم.

رئیس‌جمهور ترکیه در پایان افزود: در کشور ما 3.5 میلیون تبعه سوری به سر می برند. هدف ما بازگرداندن این 3.5 میلیون خواهر و برادر سوری مان به کشورشان در اسرع‌وقت است. اقدامات لازمه علیه گروه تروریستی و تجزیه‌طلب پ.ک.ک را به طور مستمر انجام می دهیم و خواهیم داد. تا نابودی کامل پ.ک.ک، پ.ی.د و ی.پ.گ در کشورمان ما توقف نخواهیم کرد. اعضای این گروه‌های تروریستی در سوریه که تلاش برای نفوذ به ترکیه را دارند نیز تاوان بسیار سنگینی را خواهند پرداخت.