اردوغان: در برابر تروریستها کوچکترین انعطافی به خرج نخواهیم داد

این پست نیز در دسترس است: faفارسی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬ رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور و رهبر حزب عدالت و توسعه ترکیه طی سخنانی در پنجمین کنگره استانی شاخه زنان این حزب در سالن ورزشی «توفاش» در شهر بورسا اعلام کرد: این را بدانید که با حرافی و سخنانی از قبیل “آمریکا حامی ماست و سلاح در اختیارمان می‌گذارد”، نمی توانید در مقابل ترکیه و ملت ترک بایستید.

او درباره درخواست ک.ج.ک و ح.د.پ از مردم برای حضور در خیابان، گفت: “هر کسی براساس دعوت اینها سرازیر خیابان شود تاوان سنگینی خواهد داد. این یک مبارزه ملی است و در جریان آن هر کسی که سر راه ما قرار بگیرد نابود خواهند شد و کوچکترین انعطافی به خرج نخواهیم داد”.

اردوغان اظهار داشت: متاسفانه برخی کشورهای متحد ترکیه می گوییند که به گروه تروریستی کمک تسلیحاتی ارائه نمی کنند، اما ما تمام شواهد و مدارک را داریم، می دانیم، می بینیم و نشان می دهیم که این کار را انجام می دهند. چه کسی را فریب می دهید؟ این کشورها علاوه بر 5 هزار قلم تسلیحات نظامی که با تریلی ها فرستادند، حدود 2 هزار قلم تسلیحات و مهماتی دیگر را با هواپیما ها به گروه تروریستی ارسال کردند. به این صورت از پ.ک.ک، پ.ی.د و ی.پ.گ پشتیبانی و گروهی از آنها را در عفرین مستقر کردند. همه این تحولات را پیگیری کردیم و شبی ناگهان مواضع آنها را مورد هدف قرار دادیم.

رئیس‌جمهور ترکیه در پایان افزود: در کشور ما 3.5 میلیون تبعه سوری به سر می برند. هدف ما بازگرداندن این 3.5 میلیون خواهر و برادر سوری مان به کشورشان در اسرع‌وقت است. اقدامات لازمه علیه گروه تروریستی و تجزیه‌طلب پ.ک.ک را به طور مستمر انجام می دهیم و خواهیم داد. تا نابودی کامل پ.ک.ک، پ.ی.د و ی.پ.گ در کشورمان ما توقف نخواهیم کرد. اعضای این گروه‌های تروریستی در سوریه که تلاش برای نفوذ به ترکیه را دارند نیز تاوان بسیار سنگینی را خواهند پرداخت.

این پست نیز در دسترس است: faفارسی