اردوغان: در آستانه خبر خوش آزادی عفرین هستیم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت: هر لحظه ممکن است مژده ورود به عفرین را بدهیم.

اردوغان در این رابطه ادامه داده است: نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه با محاصره مرکز عفرین در آستانه ورود به این شهر هستند.

وی طی یک سخنرانی در جمع مردم استان ماردین، واقع در جنوب شرقی ترکیه این سخنان را گفته است.

ادامه سخنان اردوغان به شرح زیر است:

– تروریست هاحتی اگر برای اربابانشان التماس کنند و پایتختهای اروپایی را به دیوارهای گریه هم تبدیل بکنند باز هم وارد لانه تروریست‌ها خواهیم شد.

– بارها به آمریکایی ها گفتیم که در حال ارتکاب اشتباه هستید، هم مدعی مبارزه با تروریسم هستید و هم همگام با تروریست‌ها حرکت می‌کنید. تاوان این اشتباه را به سختی خواهید داد. همانطور شد که گفته بودیم. پول زیادی در اختیار دارند و به همین علت است که 5 هزار تریلی و 2 هزار هواپیمای باری حاوی سلاح و تجهیزات می‌فرستند. حال چه اتفاقی افتاد؟ همه تسلیحات را پیدا کردیم. مکان همه آنها معلوم است. طبیعتا وقتی تروریست‌ها آنها را جا می‌گذارند ما هم آنها را جمع می‌کنیم.

– ما واقعیت ها را می‌بینیم. دروغ‌هایی که گفته‌اید برملا شده است. همه سلاح‌ها و تجهیزات معلوم و مشخص هستند. چرا به ما دروغ می‌گویید؟

–  تروریست ها با حمایت‌های دوستان غربی ما موفق به گشودن این تونل‌ها شدند. آیا می توانید تصور کنید؟ از این تونل‌ها کامیون هم عبورمی‌کند. زاغه‌های مهمات را دیدید؟ هر نوع سلاحی در آنجا وجود دارد. اسلحه داده شده به آن‌ها از سوی کسانی هست که خودشان را به ما به عنوان دوست نشان می‌دهند.

– امروز وقتی به مناطقی مانند عفرین، منبچ و دیگر مناطق اشغال شده توسط گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ نگاهی می‌اندازیم متوجه هدفی می‌شویم که این گروه در پس حوادث کوبانی و خندق‌کنی در جنوب شرق کشور در پی آن بود.

رفتن به نوار ابزار