اردوغان: تحریم‌ها علیه ایران و منزوی کردن آن درست نیست

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در نخستین نشست مجلس ملت کبیر کشور پس از تعطیلات تابستانی اظهار داشت: تحریم‌ها علیه ایران و منزوی کردن این کشور از نظر ما درست نیست.

اردوغان افزود: سعی کردند نیمه شب با انجام عملیاتی به اقتصاد ترکیه ضربه وارد کنند. به لطف خدا بر این حمله اقتصادی نیز فائق خواهیم آمد.

وی در رابطه با سیستم ریاستی نیز تصریح کرد: البته مانند هر دوره انتقالی، این روند نیز ممکن است مشکلاتی داشته باشد. اما در تلاش برای اصلاح آنها هستیم. ولی برخی نوسانات در اقتصاد‌مان که هیچ گاه سزاوار آن نبوده ایم و وضعیت واقعی کشورمان را منعکس نمی کند، باعث می شود این مشکلات را بیشتر لمس کنیم.
اردوغان در ادامه گفت: انشاءلله ظرف مدت کوتاهی مشکلات با آمریکا را حل خواهیم کرد و امیدواریم بار دیگر روابط دوجانبه را در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی و سازگار با روح هم‌پیمانی استراتژیک گسترش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: مصر هستیم که از طریق دیپلماتیک و در چارچوب قانون، با روشی که آمریکا به بهانه محاکمه یک کشیش مرتبط با گروههای تروریستی، تحریم هایی را علیه کشورمان اعمال کرده است، مبارزه کنیم.

اردوغان تاکید کرد: توطئه‌های بسیاری برای برهم زدن روابط ما با روسیه صورت گرفت. با خونسردی و عقل سلیم به صورت متقابل برخورد کردیم و بر مشکلات فائق آمدیم. انشاءلله در دوره آتی این همکاری مثبت را بیش از پیش تقویت خواهیم کرد.

وی همچنین گفت: هدف ما پاکسازی کامل قندیل به عنوان منشاء اصلی گروه تروریستی تجزیه طلب پ.ک.ک و سنجار که در این مسیر پیش می رود، است.

اردوغان در پایان تاکید کرد: قدس، خط قرمز ما و امت اسلام است و تا آخر پیگیر آن خواهیم بود.

رفتن به نوارابزار