اردوغان: برای جلوگیری از وقوع فاجعه در ادلب تلاش می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم بزرگداشت نود و ششمین سالگرد «پیروزی بزرگ» در کاخ بش‌تپه آنکارا گفت: جهت جلوگیری از تکرار فاجعه حلب در ادلب، همکاری با ایران و روسیه را ادامه می‌دهیم.

رئیس جمهور ترکیه در این مراسم همچنین اظهار داشت:

-ما پیروزی‌های خود را نه سر میز، بلکه در میدان کسب می‌کنیم. بنابراین امروزها باید در هر فرصتی در میدان‌ها حاضر و قدرتمند باشیم و موفق شویم. کریدور تروری را که می‌خواستند در مرزهای ترکیه با سوریه تشکیل دهند بدین شکل نابود کردیم.

-درباره منبج در سوریه با آمریکا مذاکره و راه‌های پاکسازی تروریست‌ها از این منطقه را بررسی خواهیم کرد. با ایجاد منطقه امن در منطقه قندیل و مرز کشورمان با عراق در مسیر خنثی‌سازی توطئه 34 ساله دیگری گام برمی‌داریم.

-ربع قرن گذشته می‌توانستند با چند نقشه 3-5 میلیارد دلاری بحران اقتصادی بزرگی در ترکیه ایجاد کنند. امروز کشور ما با اقدامات 10-20 برابر بزرگتر مواجه شده است، اما فروپاشی اقتصادی نداریم و به اذن خداوند نخواهیم داشت.

– ناچاریم تاریخ هزاران ساله خود را به کسانی یادآور شویم که ترکیه را با کشورهایی که به راحتی بازی‌ می‌خورند اشتباه می‌گیرند.

-در گذشته ترکیه از لحاظ سیاسی و دیپلماتیک به آسانی تحت فشار قرار می‌گرفت و با هر بادی در اروپا و آمریکا دچار سرماخوردگی می‌شد. درحال حاضر علی‌رغم اظهارات روزانه علیه ترکیه و با وجود قضاوت موسسات اعتبارسنجی، ترکیه ما در مسیر پیشرفت حرکت می‌کند.

رفتن به نوار ابزار