اردوغان: انتقاد اروپا از تركيه براى مصرف داخلی است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مراسم گشایش مرکز تولید آب میوه گروه آناتولی در اسپارتا گفت: انتقاد اروپا از تركيه براى مصرف داخلی است. می دانیم که اغلب انتقادات کشورهای اروپایی از کشورمان مرتبط با سیاست داخلی خودشان است. من معتقدم که پس از انتخابات آلمان روابط آنکارا و برلین به وضع عادی بازخواهد گشت

اردوغان در این مراسم همچنین اظهار داشت:

– علت اینکه هلند روابط خود با ما را در روند همه پرسی 16 آوریل بی مورد متشنج کرد دیدیم که انتخابات در کشور خودشان بود. در گذشته نیز فرانسه و اتریش از همین روش استفاده کردند. اکنون می بینیم که آلمان نیز همین راه را دنبال می کند. من معتقدم که آن ها نیز پس از انتخابات به وضع عادی باز خواهد گشت.

– تلاش برای ترساندن سرمایه گذاران و گردشگران از ورود به ترکیه با اتهام های بی اساس و ناحق، هم بر اساس اخلاق سیاسی و هم تجاری قابل توضیح نیست.

– موضوع وضعیت فوق العاده که برخی به صورت مداوم مطرح می کنند، فقط محدود به مبارزه با تروریسم است. اعلام وضعیت فوق العاده به منظور بستن راه سرمایه گذاری نوآوران و صنعتگران نیست، بلکه برای تامین امنیت آنان است.

– همه علائم اعم از رشد اقتصادی و صادرات و نرخ بیکاری در کشور نشان می دهد که روند مثبتی در جریان است. در گردشگری هم وضعیت مشابهی وجود دارد. مدیران رسانه هایی که هنوز هم در حال ادامه کمپین هایی علیه ترکیه هستند، تعطیلات خود را در ترکیه می گذرانند. ترکیه همانگونه که بحران های قبلی را پشت سر گذاشته، بر کمپین تهمت زنی ودروغ پردازی نیز غلبه خواهد کرد./ اناتولی

رفتن به نوار ابزار