ارجاع پرونده محمدعلی طاهری به دادگاه انقلاب/ ممنوع الخروجی فرزندان رفسنجانی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) وکیل رهبر عرفان حلقه، ضمن اعلام ارجاع پرونده موکلش به دادگاه انقلاب، از ممنوع الخروج بودن فرزندان اکبر هاشمی رفسنجانی خبر داده است.

سید‌محمود علیزاده طباطبایی، وکیل محمدعلی طاهری، رهبر معنوی عرفان حلقه، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایلنا در مورد آخرین وضعیت پرونده محمد‌علی طاهری گفته است: با توجه به اینکه رای در دیوان عالی کشور نقض شده است پرونده به شعبه هم عرض یعنی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارجاع شده است. او افزوده است: باید منتظر باشیم که شعبه تعیین وقت و به ما ابلاغ کند تا رسیدگی مجدد شروع شود. حکم اعدام محمد علی طاهری امسال صادر شده بود اما وکیل طاهری در اعتراض به این حکم این پرونده را به دادگاه تجدید نظر فرستاده است.

محمدعلی طاهری رهبر معنوی و متخصص طب جایگزین است که از سالها پیش به دلیل آنچه که مقامات حکومت ایران “توهین به مقدسات اسلامی” می نامند بازداشت شده و در حبس مجرد نگه داشته شده است. او بارها در اعتراض به حکم خود دست به اعتصاب غذا زده است. سازمان عفو بین الملل پیش از این نیز دهها بیانیه در ارتباط با وضعیت و درخواست آزادی او صادر کرده است. حکومت ایران فعالیت هیچ یک از گروههای صوفی و یا عرفانی را برنتافته و برخوردهای خشونت آمیزی با آنها داشته است.

وکیل طاهری درباره خبر ممنوع الخروجی برخی از اعضا خانواده اکبر هاشمی هاشمی گفته است: من از طرف خانواده آقای هاشمی این موضوع را پیگیری کردم. بر اساس ماده ۱۶قانون گذرنامه فائزه و یاسر هاشمی و پسر فائزه و محسن هاشمی ممنوع‌الخروج هستند. او افزوده است: این ممنوع الخروجی به معنی این نیست که این افراد اتهامی دارند زیرا ماده ۱۶قانون گذرنامه مقرر می‌دارد اگر قاضی مصلحت بداند می‌تواند افراد را از خروج از کشور منع کند.

اکبر هاشمی رفسنجانی از پرنفوذترین رهبران حکومت ایران بود که سالها در بالاترین پستهای حکومتی جای گرفته است. پس از انتخابات جنجالی ریاست جمهوری ایران در سال 1388، به دلیل نزدیکی دیدگاههای او به رهبران معترضان انتخابات، حکومت ایران سعی در به حاشیه راندن او کرد و در نهایت نیز سال گذشته درگذشت. از آن زمان نیز حکومت ایران عرصه را برای فرزندان، نزدیکان و طرفداران او تنگ تر کرده است.

رفتن به نوار ابزار