ارتفاعات کوه کورنی عفرین از سیطره پ.ک.ک/پ.ی.د آزاد شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه در چارچوب عملیات شاخه زیتون، بلندترین تپه کوه کورنی در شمال عفرین را از لوث گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د پاکسازی کرده و کنترل آن را به دست گرفتند.

این عملیات که از صبح امروز توسط نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه در مناطق روستایی حومه بلبل در شمال عفرین آغاز شده است، همچنان ادامه دارد. این کوه مشرف بر عفرین است.

ظهر امروز نیز نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه در چارچوب عملیات شاخه زیتون با پاکسازی روستای باک أوباسی در عفرین از لوث گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د، کنترل این روستا را به دست گرفتند.

در پی به دست گرفتن کنترل روستاهای ناحیه بلبل و روستاهای اطراف که هم مرز با ترکیه هستند٬ مسیرهای استراتژیک تدارکاتی گروه‌های تروریستی در بخش شمالی عفرین قطع شده است.

بدین ترتیب در دوازدهمین روز از عملیات شاخه زیتون، 26 نقطه شامل 19 روستا، یک دهستان و 6 تپه استراتژیک از لوث تروریست ها پاکسازی شدند.

پیشتر نیز روستاهای شنکال، زهران، بالی کوی، کورنی، حی اوغلو، هفتار و اورسا در ناحیه بلبل؛ روستاهای ادمانلی، علی بکی، بلال کوی، عمر اوشاغی، مامل اوشاغی، تپه های 740 و 915 در ناحیه راجو؛ تپه شیخ حدید و روستای کارا میتلاک در ناحیه شیخ حدید و نیز روستای حمام و تپه مرسیدس در ناحیه جندرس در چارچوب عملیات شاخه زیتون از وجود تروریست‌ها پاکسازی شده بودند.

لازم به ذکر است که عملیات شاخه زیتون نیروهای مسلح ترکیه برای ریشه کن کردن کامل تروریست‌های پ.ک.ک/ک.ج.ک/پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش در عفرین سوریه از تاریخ 20 ژانویه 2018 تاکنون به طور موفقیت‌آمیز ادامه دارد.

عملیات شاخه زیتون بر اساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با ترورریسم 1624 (2005)، 2170 (2014) و 2178 (2014) شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود.