ارتش ترک 400 کیلومتر مربع از شمال عراق را از شر تروریست ها پاک کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) در ادامه عملیات ضد تروریستی ارتش ترکیه علیه مواضع گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال عراق، 400 کیلومتر مربع از این مناطق از لوث وجود عناصر تروریستی پاکسازی شد.

در ادامه عملیات ضد تروریستی نیروهای مسلح ترکیه علیه مواضع گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال عراق که از سه ماه پیش تاکنون ادامه دارد، 155 تروریست از پای درآمده و 400 کیلومتر مربع نیز در این منطقه از لوث وجود عناصر تروریستی پاکسازی شد.

ارتش ترکیه پیش از این در عملیات شاخه زیتون علیه گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د در عفرین سوریه، 4 هزار و 487 تروریست را از پای درآورده بود.

در عملیات ضد تروریستی در شمال عراق که با فرماندهی متین تمل، فرمانده لشگر دوم ارتش ترکیه از یازدهم مارس سال جاری ادامه دارد، 155 تروریست کشته شده اند.

ارتش ترکیه در امتداد خط مرزی به طول 23 کیلومتر 11 مرکز عملیاتی تاسیس کرده و بیست و چهار ساعته از نفوذ عناصر تروریستی به داخل کشور جلوگیری می‌کند.

نقل و انتقال مواد خوراکی و مهمات به این مناطق صعب العبور به وسیله خودروهای زرهی، هلیکوپتر و گاها حیوانات کولبر صورت می‌گیرد.

ارتش ترکیه هم اکنون کنترل کامل نواحی هاکورک، آرموش، آواشین باسیان، کانی راش، برمیزه و سیدکانی در منطقه صعب العبور برادوست در شمال عراق را که گروه تروریستی از آنها به عنوان مواضع و انبارهای لوژیستیکی استفاده می‌کرد، به دست گرفته است.

گفته می‌شود عناصر تروریستی پ.ک.ک پس از عملیات های ارتش ترکیه به سمت کوه قندیل عقب نشینی کرده اند و سران تروریستی نیز این مناطق را ترک کرده اند.

رفتن به نوارابزار