ارتش ترکیه 45 موضع دیگر تروریست ها را در عفرین سوریه منهدم کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،جنگنده های نیروی هوایی ترکیه در ادامه عملیات شاخه زیتون در عفرین 45 موضع دیگر تروریست‌ها از جمله پناهگاه، مخفیگاه، انبار مهمات و جنگ افزارهای آنها را منهدم کردند.

ستاد مشترک ارتش ترکیه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد 32 جنگنده شرکت کننده در عملیات شاخه زیتون به منظور تدارکات برای انجام عملیات بعدی، سالم به پایگاه‌‌های خود بازگشتند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: عملیات فوق طبق برنامه پیش می رود، انهدام مواضع شناسایی شده از راه زمین و هوا ادامه دارد. در این عملیات، تنها تروریست ها و مواضع آنها از جمله پناهگاه ها، مهمات و جنگ افزارها هدف قرار گرفته و تدابیر لازم برای اینکه غیر نظامیان آسیب نبینند، اتخاذ شده است.

عملیات شاخه زیتون براساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم 1624 ( 2005)، 2170 ( 2014) و 2178 ( 2014) شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود.

گفتنی است ارتش ترکیه در تاریخ 20 ژانویه 2018 عملیات شاخه زیتون را جهت نابودی تروریست های پ.ک.ک/ ک.ج.ک/ پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش در منطقه عفرین در شمال غرب سوریه و نجات مردم این مناطق از ظلم و فشار تروریست‌ها آغاز کرد.