ارتش ترکیه ناحیه جین دره سی را از مین پاکسازی میکند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه در حال پاکسازی مین‌ها و مواد منفجره به جای مانده از تروریست‌ها در ناحیه آزاد شده جندیرس عفرین هستند.

نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه که روز 8 مارس ناحیه جندریس در 20 کیلومتری مرکز عفرین را از تروریست ها آزاد کردند، در حال پاکسازی مین ها و مواد انفجاری به جای مانده از آنها هستند.

خبرنگاران آناتولی نیز برای اولین بار از نزدیک تصاویری از مرکز ناحیه جندیرس تهیه کردند. تصاویر هوایی نشان دهنده بازگشت غیرنظامیان به خانه های شان است.

محمد راشد سخنگوی فرقه ناصر وابسته به ارتش آزاد سوریه نیز در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت:

“به منظور بازگشت امن غیرنظامیان به منطقه، در حال پاکسازی مین ها و مواد منفجره هستیم. هدف مشترک ما مبارزه با تروریست هایی است که در حال تهدید امنیت ملی ترکیه و تمامیت ارضی سوریه و ظلم و ستم بر مردم بومی هستند.

ما نه برای اشغال بلکه به هدف آزادسازی اینجا هستیم. عفرین متعلق به مردم آن است. تروریست ها در جاده ها، خیابان ها و اطراف شهر مین و مواد منفجره جاسازی کرده اند.

این بزدل ها از مردم منطقه به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند. با پاکسازی این مناطق و روستاها مردم را به بازگشت به خانه هایشان فرامی‌خوانیم. حضور ما در اینجا موقت است”.

خبرگزاری آناتولی روز 6 مارس تصاویری هوایی از جندیرس تهیه کرده بود که نشان می داد این منطقه تقریبا خالی از سکنه شده است. تروریست های پ.ک.ک/ی.پ.گ اهالی جندیرس را برای استفاده به عنوان سپر انسانی به مرکز عفرین منتقل کرده اند. پس ازدرگیری های شدید، نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه چهار روز پیش ناحیه جندیرس را از لوث تروریست ها پاکسازی کردند.

رفتن به نوار ابزار