ادعای روزنامه عربستانی: مقامات ایران و اسرائیل در اردن دیدار کرده اند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، روزنامه ایلاف عربستان که در لندن چاپ می‌شود، در خبری نوشت مقامات ایران و اسرائیل در دیدار مخفیانه ای که در اردن انجام داده اند، در مورد عدم شرکت نیروهای ایرانی در درگیری های جنوب غرب سوریه به توافق رسیده اند.

در خبر این روزنامه که با استناد به منبع آگاه حاضر در دیدار فوق تهیه شده، آمده است: هیئت امنیتی ایران که مجتبی فردوسی پور سفیر این کشور در امان نیز در آن حضور داشت و هیات اسرائیلی با حضور معاون موساد در اتاق های جداگانه یک هتل در امان به وسیله یک واسط اردنی با یکدیگر گفتگو کرده اند.

رابط اردنی وظیفه انتقال پیام ها را برعهده داشته است.
این روزنامه موضوع اصلی این گفتگوها را درگیری ها در جنوب غرب سوریه عنوان کرده و نوشته است: در این مذاکرات طرف ها در مورد عدم شرکت نیروهای ایرانی، حزب الله لبنان و گروه های شبه نظامی شیعه در درگیری ها میان نیروهای رژیم اسد و مخالفین در جنوب غرب سوریه به توافق رسیده اند.
گفته می‌شود این دیدار تحت نظر روسیه صورت گرفته و مسکو در باره عدم دخالت نیروهای ایران و حزب الله در درگیری های احتمالی در قنیطره به اسرائیل ضمانت داده است.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به این خبر اعلام کرده است که ایران اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد و این ادعا از اساس کذب محض است.
رفتن به نوار ابزار