Monday , 21 May, 2018
آخرین اخبار

ادامه فرار ورزشکاران از ایران/آذربایجان بهشت ورزشکاران پناهنده ایرانی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، 2 عضو تیم ملی کبدی ایران در سفر به استرالیا در این کشور باقی مانده اند و به ایران برنگشته اند.
گفته می شود آنان درخواست پناهندگی خود را به دولت استرالیا ارائه کرده اند.
به نوشته رسانه های ایران، این دو ورزشکار ایرانی در مصاحبه با یک رسانه خارجی، تایید کرده اند که درخواست پناهندگی داده اند.
قبل از این عباس خواجه اورسجی رئیس فدراسیون کبدی گفته بود این دو ورزشکار برای مذاکره با تیم های باشگاهی کبدی در استرالیا باقی مانده بودند.
در زیر به گزارشی از پناهنده شدن ورزشکاران ایرانی به دیگر کشورها در سال های اخیر اشاره می شود:
–  در خواست پناهندگی محمد رشنونژاد جودکار و دارنده 6 مدال آسیایی  از کشور هلند
 – محسن غفار و وحید سرلک از ورزشکاران باسابقه تیم ملی جودو بودند که در سال‌های 90 و 91 از کشور آلمان تقاضای پناهندگی کردند.

– احسان رجبی دیگر عضو تیم ملی جودو ایران نیز به آمریکا پناهنده شده است.– امیر شیخ‌حسینی هم پیشتر به هلند پناهنده شده بود.– سبحان رسولی و حسین خدامرادی نیز دو جودوکار تیم ملی جوانان بودند که آنها هم در سال 1392 درخواست پناهندگی خود را به لبنان دادند.

– در مجموع 19 جودکار تیم ملی ایران شهروندی دیگر کشورها را قبول کرده اند.
– در این میان اکثر ملی پوشان ایران در رشته های مختلف ورزشی از جمله در رشته های جودو، کشتی و رزمی بخاطر شرایط ایده آل برای ورزشکاران، شهروندی کشور آذربایجان را قبول کرده اند.
میلاد بیگی
مسعود هاشم زاده
 امیرعلی اکبری
صباح شریعتی
سامان طهماسبی
قاسم رضایی
بشیر باباجان زاده
 محمدرضا آذرشکیب
و…. از ورزشکارانی هستند که در سال های اخیر به جمهوری آذربایجان مهاجرت کرده اند و با پیراهن تیم ملی این کشور مدال های رنگارنگ بین المللی کسب کرده اند.