ادامه جنبش رفع حجاب در ایران توسط زنان/ زنان بر بالای سکو می روند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،اعتراض به حجاب اجباری در ایران به صورت سریال وار تکثیر می یابد.

گفته می شود بعد از ویدا موحد معروف به دختر انقلاب،زنان دیگر در راستای اقدام ساختارشکنانه به روی سکوی های کنار خیابان رفته،شال خود را بر چوبی بسته و اعتراض شان را به حجاب اجباری نشان می دهند.

در همین راستا چندین تصویر در شبکه های اجتماعی انتشار یافته است که نشان می دهد جمعی از زنان در خیابانهای عمدتا تهران بر روی سکویی کنار خیابان ایستاده و اعتراض خود را به حجاب اجباری نشان می دهند.

پیش از این بعد از ویدا موحد٬ دو زن بتریتب در خیابان انقلاب و میدان فردوسی تهران بر بالای سکوها رفته و شال سفید رنگ خود را بر سر چوب کرده بودند.

ویدا موحد پیشتر در میدان انقلاب تهران برای اولین بار در تاریخ حکومت جمهوری اسلامی دست به این اعتراض ساختار شکنانه زده بود. مدتی پس از این اتفاق نادر، نسرین ستوده، وکیل و مدافع حقوق بشر اعلام کرد که در تحقیقاتش درباره این زن به این نتیجه رسیده است که این زن که یک کودک ۱۹ ماهه نیز دارد، توسط نیروهای امنیتی ایران دستگیر شده و در بازداشت به سر می برد. عکس این زن در رسانه های معتبر و مشهور جهان پخش شد. امروز صبح نیز دومین زن در میدان انقلاب روسری اش را بر سر چوب کرد و پس از وی نیز زنان دیگری نیز بر بالای سکو رفتند.

براساس قوانین ایران، یک زن نمی تواند خارج از خانه خود در اماکن عمومی بدون پوشش موهای خود مشاهده شود. با ناقضان این قانون بر خورد می شود. حتی کسانی که موهای خود را می پوشانند نیز باید مطابق آنچه قوانین مشخص کرده است، عمل کنند و با کسانی که پوشش شان خارج از این قوانین باشد نیز به عنوان ”بدحجاب” قانونا برخورد می شود. ایران در زمینه تبعیض علیه زنان از جمله مرتجعترین کشورهاست.

رفتن به نوار ابزار