ادامه تظاهرات در منطقه کردستان عراق علیه بارزانی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) تظاهرات کارمندان در استان‌های مختلف منطقه کردستان عراق وارد پنجمین روز خود شد.

به گزارش پایگاه خبری «بغداد الیوم»، تظاهرات کارمندان بخش‌های آموزشی و پزشکی در اعتراض به اجرای تصمیم «پس‌انداز اجباری حقوق» معوقه که از روز یکشنبه آغاز شده، همچنان ادامه دارد.

این در حالی است که دولت منطقه کردستان برای آرام کردن معترضان اعلام کرده است که میزان این پس‌انداز اجباری را کاهش خواهد داد. اما کارمندان در شهرهای سلیمانیه، حلبچه و کالار ورانیة همچنان به اعتراضات خود ادامه دادند و تنها کارمندان دهوک واربیل به این اعتراضات پایان داده‌اند.

وزیر دارایی منطقه کردستان، «ریباز حملان» وزیر دارایی منطقه کردستان چهارشنبه (دیروز) اعلام کرد که دولت منطقه کردستان، نسبت جدیدی را برای صندوق ذخیره اجباری کارمندان تعیین کرده است.

وی افزود: بغداد از طریق بانک مرکزی به ما ابلاغ کرده است که مبلغ ارسالی برای کلیه کارمندان منطقه کردستان است و به کارمندان بخش بهداشت و آموزش و پرورش محدود نمی‌شود.

وزیر دارایی منطقه کردستان تاکید کرد که ذخیراه اجباری حقوق مشمول کارمندانی که حقوق آنها کمتر از 400 هزار دینار است، نمی‌شود و برای کارمندی که حقوقش به 840 هزار دینار می‌رسید، 18 درصد حقوقش ذخیره می‌شود و برای کارمندانی که مدیرکل و بالاتر هستند، 30 درصد حقوق ذخیره می‌شود.

رفتن به نوار ابزار