ادامه برخورد قضایی با فعالان مدنی در ایران؛ ۹ فعال مدنی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» ۲۱ فروردین محاکمه می‌شوند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا)٬ مقامات جمهوری اسلامی در سال جدید نیز برخورد با فعالان مدنی را در سایه بحران سیل آغاز کرده اند و حالا خبرها حاکی از محاکمه ۹ نفر از فعالان مدنی در روز چهارشنبه ۲۱ فروردین در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب است.

ابوذر نصراللهی وکیل مدافع یکی از این متهمان گزارش داد که «این افراد در کیفرخواستی که از سوی دادسرا صادر و به دادگاه ارسال شده، به اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی از طریق ارتباط با گروهک ضد انقلاب، فعالیت به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام و فعالیت تبلیغی علیه نظام متهم شده‌اند.»

این وکیل دادگستری گفته است تعدادی از این افراد در کیفرخواست متهم شده اند که با برخی زندانیان امنیتی ارتباط گرفته و اخبار مرتبط با آنها را رسانه ای می کردند.

از بهنام موسیوند، سعید اقبالی، نادر افشاری، محمود معصومی، شقایق محکی، داریوش آبدار، مژگان لعلی، سعید صیفی و شیما بابایی به عنوان متهمان این پرونده نام برده می‌شود. بنابر گزارش ها هشت فعال مدنی پس از چند ماه بازداشت با قرار وثیقه از زندان آزاد شدند.

بهنام موسیوند هم با قرار کفالت آزاد بوده که ایرنا گزارش داده این فعال مدنی از کشور خارج شده است.

در بین این فعالان شیما بابایی از جمله دختران خیابان انقلاب است که در اعتراض به حجاب اجباری از سوی مقامات انتظامی و امنیتی در شرایطی بازداشت شده بود.

این فعال مدنی در خرداد سال گذشته در یک پیام تصویری توضیح داد که تا کنون به خاطر فعالیت های مدنی خود سه بار بازداشت شده و به دلیل عضویت در کمپین چهارشنبه‌های سفید به دو ماه زندان و یک میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده است.​

Comments: 0

رفتن به نوارابزار