ادامه اعتراض مال‌باختگان موسسات مالی در ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)گروهی از مال‌باختگان موسسات مالی در ایران که موفق به دریافت حق خود از این موسسات ورشکسته، نشده‌اند، با تجمع مقابل بانک مرکزی این کشور در تهران دست به اعتراض زدند.

براساس اخبار شبکه‌های اجتماعی، آنان با اعتراض به این بانک که زیان‌شان را برطرف نکرده است، شعار‌هایی مانند «بانک مرکزی یا مرکز دزدی» سر دادند.

حدود 6 هزار موسسه پولی و مالی نظیر موسسه کاسپین، ثامن الحجج، آرمان، فرشتگان و پدیده که دارای مجوز از بانک مرکزی ایران بوده اند، میلیون‌ها سپرده‌گذار را متضرر کرده اند.

اعتراضات مال‌باختگان در سال 2017 در مقابل بانک مرکزی در ایران آغاز و در اوایل سال 2018 نیز به بعد اجتماعی دست یافته بود.

گفتنی است تظاهرات مردم ایران در اعتراض به مشکلات اقتصادی، گرانی، بیکاری و فساد از پنجشنبه 28 دسامبر 2017 در مشهد، مرکز استان خراسان رضوی آغاز شد.

طی چند روز، مردم 80 شهر دیگر، از جمله کرمانشاه، قم، رشت، یزد، سنندج، قزوین، زاهدان، اراک، خرم‌آباد، زنجان، اهواز و غیره نیز به این تظاهرات پیوستند.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران چند روز پس از وقوع این ناآرامی‌ها گفت: در مجموع 25 نفر از مردم و نیرو‌های خودی در خیابان‌ها کشته شدند. همچنین در این اعتراضات بیش از 1000 تن دیگر دستگیر شدند.

رفتن به نوار ابزار