اخبار تایید نشده از احتمال حصر خانگی محمود احمدی نژاد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) برخی خبرگزاری های ایران گزارش داده اند که کاربران شبکه های اجتماعی در ایران نامه ای از سران عالی رتبه ایران، با مضمون دستور برای حصر خانگی محمود احمدی نژاد، را دست به دست می کنند.

تاکنون هیچ مقام رسمی این نامه را تایید و یا رد نکرده است و هیچ خبرگزاری نیز این نامه را منتشر نکرده است. این شایعه از آنجا قوت می گیرد که با وجود جنجال آفرینی های محمود احمدی نژاد، رییس جمهور پیشین ایران، علیه قوه قضاییه این کشور، این قوه همچنان در محاکمه حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی، معاونان او در دولت سابقش مصر است و گاه و بیگاه نیز از محاکمه خود احمدی نژاد نیز اخباری رد و بدل می شود.

پیشتر حکومت ایران برای جلوگیری از تشنج، بدون محاکمه، میرحسین موسوی، زهرا رهنورد، و مهدی کروبی، که در جناح رقیب احمدی نژاد در انتخابات جنجالی ریاست جمهوری سال ۸۸ بودند، را در حصر خانگی قرار داده است و برخی گمانه زنی ها بر این است که احمدی نژاد نیز به چنین سرنوشتی دچار شود.

با این وجود اخیرا احمدی نژاد در آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام که خود عضوی از این مجمع است شرکت کرد و رفتاری کاملا عادی هم از طرف او هم دیگر اعضا وجود داشت. احمدی نژاد در روزهای اخیر قوه قضاییه ایران را فاسد و دیکتاتور خوانده است.

ابتکار حصر خانگی برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی در مورد آیت الله کاظم شریعت مدار در سالهای ابتدایی دهه ۶۰ شمسی به کار گرفته شد. شریعت مدار به عنوان بزرگترین مرجع تقلید شیعیان جهان و رهبر حزب ”خلق مسلمان” بود که نفوذ و مقبولیت بالایی در بین شیعیان ایران و به ویژه تمامی ترکها در آذربایجان در شمالغرب ایران داشت. او از مخالفین اصلی نظریه حکومت دینی و ولایت فقیه بود. محبوبیت بالای او سبب شد که حکومت در برخورد با او از شیوه محاکمه مستقیم استفاده نکند.

رفتن به نوارابزار