احمدی نژاد: امروزه مردم ایران طفیلی و فاقد حق هستند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) محمود احمدی نژاد در نوشته ای به مناسبت سالروز مرگ آیت الله خمینی، بنیانگذار حکومت جمهوری اسلامی ایران به شدت از بی عدالتی ها و عدم توجه به رای و رضایت عموم در این کشور انتقاد کرده و نوشته است که رای مردم در این کشور تنها برای به کرسی قدرت نشستن اهمیت دارد و در بقیه امور مردم طفیلی و فاقد حق شمرده می شوند.

محمود احمدی نژاد، رییس جمهور سابق ایران در این نوشته تاکید می کند که آیت الله خمینی آرا و آزادی مردم را پیش از دین می دانسته است، رویه ای که در حال حاضر در حکومت ایران عکس شده است و به نام دین آزادی مردم سلب می شود.

او در این باره نوشت: همه این امور را حقیقت دین و جاری آن در جامعه انسانی معرفی و پیش از آنکه از دین نام ببرید از مردم و ایران و همین ارزشها سخن گفتید.

او در ادامه می نویسد: «اما در بیست و نهمین سالگرد عروج تان بايد از شرایط امروز سخن بگویم.

در بسیاری از امور و برای جمع قابل توجهي  از مقامات کشور، رای و نظر ملت، صرفا در حد به کرسی قدرت نشاندن آنان اصالت و اهمیت دارد!

برخی صاحب منصبان، توده های مردم را فاقد شایستگی لازم برای مداخله، نظارت و اظهار نظر در امور اساسی کشور می دانند و آشکارا از عدم ارتباط موضوعات و مسائل کشور با اقشار مختلف مردم سخن می گویند!

آزادی تقریبا در انحصار برخی مقامات، دستگاهها و قوا، آن هم در مقابله با مردم خلاصه شده است و کم نیستند کسانی که صرفا به علت ارائه اندیشه ای متفاوت از آنان، تحت فشار و پیگرد قرار گرفته اند!

هرگونه سخن گفتن از آزادی ، عدالت و حقوق مردم ، توسط عده ای از مقامات با تعابیر گوناگون مورد هجمه و حمله قرار گرفته و به عنوان تبلیغ علیه و مقابله با نظام تلقی می گردد!

اتکاء به مراکز قدرت ، جای اتکاء به توده های مردم و ارتباط با آنان را گرفته است و عده ای خود را مالک انحصاری انقلاب، کشور و نظام می پندارند و توده های مردم را طفیلی و فاقد حق می شمارند».

مشروح نوشته او که در کانال تلگرامی اش منتشر شده است بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر واجعلنا من خير انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه

 

ای امام عزیز

باور دارم که دستاوردهای فراوان و افتخار آمیزی که طی چهل سال پس از پیروزی انقلاب داشته ایم، کم نظیر و برخی از آنان بی نظیر هستند و اصول و معیارهایی که اعلام و آشکارا بر آن پافشاری نمودید، همچنان چراغ راه پیشرفت، عزت و رستگاری ملت ها و اصلاح وضع جهان است.

 

ای امام عزیز

همواره بر این نکته تاکید فرمودید که مردم صاحب و حامی اصلی انقلاب، کشور و نظام هستند و رای و نظر ملت، میزان و ملاک اداره کشور در همه امور و شئون است. در قانون اساسی نیز آن را برجسته کردید.

 

آزادی اندیشه و بیان را حق غیرقابل خدشه آحاد مردم و حتی مخالفین اعتقادی جمهوری اسلامی دانستید و به صراحت بر ضرورت حفظ و ارتقاء عزت و استقلال ملت و کشور در برابر سلطه گران بین المللی تاکید نمودید.

 

اتکاء به مردم، رضایتمندی عمومی، برقراری عدالت و خدمت به توده های مردم و خصوصا محرومین و مستضعفین، به عنوان ولی نعمت و ارتباط و اتصال دائمی با آنان را فلسفه وجودی حکومت معرفی فرمودید و بارها از عاقبت گسست بین مردم و مسئولان اظهار نگرانی کردید و هشدار دادید.

 

به کرات بر ساده زیستی، ایثارگری و پرهیز از اشرافیت به عنوان راه و رسم کارگزاران و مقامات حکومتی تاکید نمودید و بارها و آشکارا بر مراقبت از حضور افراد خاص و به طور عام نامحرمان در مراکز تصمیم گیری و مناصب مهم تذکر و هشدار دادید.

 

همواره بر اعتماد به نفس و خودباوری ملی تاکید و بر توانایی ذاتی ملت ایران برای ساختن ایرانی آباد، آزاد، پیشرفته و مرفه و همچنین تصمیم گیری درست مسئولین در همسویی با منافع ملی و خواست مردم تاکید و به صراحت اعلام کردید مقامات در جلسات خصوصی حرفی نزنند و تصمیمی نگیرند که نتوانند آن را به مردم اعلام كنند.

 

بارها و بارها بر اصل بودن کار برای خدا و پرهیز از قدرت طلبی و دنیا پرستی و جلوگیری از سیطره اخلاق شیطانی در روابط و رقابت هاي سياسي، تاکید و همگان را نسبت به آن انذار دادید.

 

همه این امور را حقیقت دین و جاری آن در جامعه انسانی معرفی و پیش از آنکه از دین نام ببرید از مردم و ایران و همین ارزشها سخن گفتید.

 

تقریبا در تمام مواضع، از امام عصر (ع) به عنوان صاحب اصلی کشور ، مقتدا و ولی و سرور یاد کردید، نیل به مدیریت جهانی او را مقصد و فلسفه وجودی انقلاب و جمهوری اسلامی بیان نمودید و بارها و بارها پیروزی های ملت را از ناحیه لطف و عنایت آن عزیز دانستید.

 

اما در بیست و نهمین سالگرد عروج تان بايد از شرایط امروز سخن بگویم.

 

در بسیاری از امور و برای جمع قابل توجهي  از مقامات کشور، رای و نظر ملت، صرفا در حد به کرسی قدرت نشاندن آنان اصالت و اهمیت دارد!

 

برخی صاحب منصبان، توده های مردم را فاقد شایستگی لازم برای مداخله، نظارت و اظهار نظر در امور اساسی کشور می دانند و آشکارا از عدم ارتباط موضوعات و مسائل کشور با اقشار مختلف مردم سخن می گویند!

 

آزادی تقریبا در انحصار برخی مقامات، دستگاهها و قوا، آن هم در مقابله با مردم خلاصه شده است و کم نیستند کسانی که صرفا به علت ارائه اندیشه ای متفاوت از آنان، تحت فشار و پیگرد قرار گرفته اند!

 

برخی از مقامات، در مواجهه با قدرت های سلطه گر، عزت و استقلال کشور را به حراج می گذارند و گستاخانه از دادن امتیازات از جیب ملت سخن می گویند.

 

با انجام مذاکرات پنهانی و بدون اطلاع و نظر ملت و بدون هرگونه دستاورد ملموسی، تعهدات تاریخی می سپارند و عمل خود را پیروزی و موجب افتخار وانمود می سازند!

 

هرگونه سخن گفتن از آزادی ، عدالت و حقوق مردم ، توسط عده ای از مقامات با تعابیر گوناگون مورد هجمه و حمله قرار گرفته و به عنوان تبلیغ علیه و مقابله با نظام تلقی می گردد!

 

اتکاء به مراکز قدرت ، جای اتکاء به توده های مردم و ارتباط با آنان را گرفته است و عده ای خود را مالک انحصاری انقلاب، کشور و نظام می پندارند و توده های مردم را طفیلی و فاقد حق می شمارند!

 

اظهار نارضایتی و نقد و اعتراض به برخی رفتارهای مقامات و دستگاهها و نابسامانی ها تحت عنوان تبلیغ علیه نظام مورد پیگرد قرار می گیرد، آنچنان که گویی رضایتمندی عمومی، هیچ جایگاهی در اندیشه و تصمیمات بسیار

ی از مسئولان ارشد کشور ندارد!

 

 

با اقشار ضعيف و محروم مانند كشاورزان ، كارگران و رانندگان كه از پايگاه هاي اصلی انقلاب و نظام و ولي نعمت شمرده شده اند، به صرف اعتراض به وضع معيشتي ، آن هم پس از پيگيري هاي فراوان و ياس از رسيدگي مسئولان ، با نامناسب ترين شكل ممكن برخورد مي نمايند!

 

اشرافی گری ، مسابقه برای کسب قدرت و ثروت و فعالیت گسترده اقتصادی ، البته با اتکاء به فرصت های دولتی و حکومتی و سوء استفاده از منابع و ثروت ملت به امری رایج بین برخی از مدیران ارشد کشور مبدل شده و فقر و فاصله طبقاتی در کشور گسترش یافته است!

 

فاصله بین برخی از مقامات کشور و توده های مردم در اندیشه ، عمل ، فهم از محیط سیاسی و میزان و چگونگی تحقق آرمانهای انقلاب به دره ای عمیق تبدیل شده و اعتماد و ارتباط عاطفی و متقابل مردم و بسیاری از مسئولین تقریبا به صفر نزدیک شده است!

 

ای امام عزیز

شما نسبت به حضور برخی افراد در مراکز تصمیم گیری هشدار دادید و به صراحت بر ضرورت مراقبت و ممانعت از این امر تاکید کردید اما دست های پنهان،  این افراد را برکشیده و در مناصب مهم مستقر کرده است!

 

خودباوری ملی و اعتماد به نفس و توانایی ذاتی ملت ، آشکارا مورد هجوم قرار گرفته و با انکار عملی آن و اظهار ناتوانی برخی از مسئولین ، تکیه بر بیگانگان، حتی در اموری که ملت بزرگ ایران هزاران سال به بهترین نحو آنان را اداره کرده است، تبلیغ و ترویج می شود!

 

ظاهرا باید از اصل بودن کار برای خدا چشم پوشی کرد و صرفا ضرورت حفظ منافع ملی در رقابت برای کسب قدرت و رعایت حداقل های اخلاقی را به عده ای از فعالان سیاسی و اقتصادی یادآور شد!

 

نام بردن از مردم و اصالت رای و خواست آنان و شرافت و موضوعیت ایران عزیز، به انحراف تعبیر و سنگین ترین هجمه ها علیه آن انجام می شود!

 

تبلیغ و نام بردن از امام عصر و مطالبه عدالت و آزادی از دید برخی صاحب منصبان ، جرمی نابخشودنی و مستحق انواع توهین ها، عناوین جعلی و مجازات ها تلقی می گردد!

 

ای امام عزیز

در بیست و نهمین سالگرد پر کشیدن شما و با تاکید مجدد بر عظمت انقلاب و دستاوردهای بزرگ ستودنی و کم نظیر آن به عنوان فرزندی از ملت که تقریبا تمام عمر خود را به امید تحقق آرمانهای انقلاب و خدمت به مردم صرف کرده است، اذعان می کنم که امروز شما نیز مانند ملت و کشور و انقلاب، مظلوم هستید و هر روز که می گذرد مظلوم تر می شوید!

 

امروز معرفی حقیقت راه انقلاب و صیانت از میراث معنوی و انسانی شما از مهمترین مسئولیت هاست. بازتولید و به روز رسانی اندیشه الهی، مردمی، آزدیخواه و عدالت محور انقلاب و پاسخگویی به نیازهای امروز کشور ، ضرورتی اساسی و بر عهده همگان است.

 

ای امام عزیز

جامعه امروز ما همانند چهل سال پيش به شدت نيازمند بازگشت به اصول، ارزشهايی است كه شما به بشريت عرضه و معرفي كرديد.

 

بر اين اساس، به شما اطمینان می دهم که ملت بزرگ و بویژه جوانان برومند این سرزمین، بیش از سال ۵۷ و با روشن بینی و تعهدی وصف ناپذیر ، همچنان آرمانهای انقلاب را مطالبه و به فضل الهی به طور کامل محقق خواهند کرد.

 

والسلام – محمود احمدی نژاد

۹۷/۳/۱۵

 

رفتن به نوارابزار