احظار سه فعال ترک به دادگاه از سوی رژیم ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا)٬ اولدوز قاسمی، جواد احمدی یئکانلی و امیر ستاری، سه فعال ترک (آذربایجانی) طی ابلاغیه الکترونیکی به شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرستان نقده احضار شدند. در این ابلاغیه از این شهروندان خواسته شده ظهر روز یکشنبه در این دادگاه حاضر شوند.

در این احضاریه که به صورت الکترونیکی به این سه شهروند ابلاغ شده است، باید راس ساعت ۱۳ روز یکشنبه ۱۸ فروردین ماه ۹۸ در خصوص رسیدگی به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق شرکت و دعوت از دیگران در تجمع غیرقانونی” در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو نقده حاضر شوند.

مصادیق اتهام مطروحه علیه این فعالین ترک در ابلاغیه، درگیری اولدوز قاسمی با مامورین و مشارکت و دعوت آنها از دیگران برای حضور در مراسم دوازدهمین سالگرد اعتراضات خردادماه ۸۵ در آذربایجان در گلزار شهدای شهرستان نقده عنوان شده است.

در تاریخ ۴ خردادماه ۹۷، این سه شهروند به همراه چند تن دیگر از فعالان آذربایجان غربی در مراسم دوازدهمین سالگرد کشته شدگان اعتراضات خونین خرداد ۸۵ در گلزار شهدای شهرستان نقده و پس از اتمام مراسم توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ساعاتی بعد همه بازداشت شدگان به غیر از این سه شهروند آزاد شده بودند.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار