احضار الهه موسوی خبرنگار فعال در حوزه محيط زيست به دادگاه گرگان

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،الهه موسوی خبرنگار حوزه محيط زيست و سردبیر نشریه سلیم  به دادگاه شهرستان گرگان احضار شد.

گرگان مرکز استان گلستان واقع در شمال ایران می باشد.
این احضاریه در پی  شکايت ” بنياد حفظ آثار دفاع مقدس” صورت گرفته است.

الهه موسوی از روزنامه نگاران و از فعالان  طرفدار محيط زيست در استان مازنداران می باشد.

او  در ماه های گذشته با انتشار يادداشت ها و گزارش هايی موضوع واگذاری دو هزار هکتار از اراضی پارک ملی گلستان به بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس و  تغيير کاربری بخش هايی از اراضی جنگل “ناهار خوران” گرگان را به صورت گسترده يی منعکس کرده بود.

همچنین وی در خصوص زیانبار بودن ساخت فرهنگسرای دفاع مقدس استان گلستان موضع گیری کرده بود.

ابوالحسن میرکریمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گلستان طی اظهار نظری در این خصوص شکایت از خبرمگار محیط زیست گفته است:”ما در این مدت کل اخبار کذب منتشر شده در فضای رسانه های استانی، کشوری، سایتها و خبرگزاری های داخلی و خارجی را رصد کرده و پس از تجزیه و تحلیل آنها دریافتیم برخی مخالفت ها از روی ناآگاهی و عدم توجیه طرح بوده که الحمدلله پس از توجیه، این دسته به جمع موافقان پیوستند.

اما برخی از مخالفین پس از ماه ها سعه صدر این اداره کل و جوابدهی شفاف به نشریات و خبرگزاری ها ، گویا قصد ندارند بپذیرند که این پروژه ملی بوده و اجماع کشوری و استانی نهادها و سازمان ها و مطالبه مردمی پشت سر آن نهفته است. لذا ما بر آن شدیم تا از سردبیر نشریه سلیم (الهه موسوی) که در این مدت از هر روزنه ای علیه ما تاخته و فرهنگ دفاع مقدس و عملکرد برخی نهادها را زیر سوال برده و در لوای دروغ بزرگ تخریب جنگل دل مخالفین نظام را شاد کرده نزد مراجع قضایی شکایت کرده و احقاق حق نماییم.”

الهه موسوی خبرنگار برگزیده جایزه زیست محیطی ایران در سال 1386 می باشد.

وی در سال 1387 مسئولیت سردبیری اولین خبرگزاری زیست محیطی ایران را هم بر عهده گرفت.

بر اساس احضاريه يی که به دست او رسيده است بايد تا فردا خود را به شعبه 7 بازپرسی دادگستری گرگان معرفي کند.

 

رفتن به نوار ابزار