احتمال وقوع سیل در ده استان ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا)٬رضا اردکانیان، وزیر نیروی ایران نسبت به احتمال وقوع سیل در 10 استان این کشور در روزهای آینده هشدار داد.

وی همچنین گفت: در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، خراسان شمالی و رضوی، خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس و هرمزگان احتمال وقوع سیل وجود دارد.

اردکانیان درباره آخرین وضعیت آب و برق مناطق سیل‌زده استان گلستان نیز اظهار داشت:«با وقوع سیلاب در استان حدود 400 روستا در معرض آسیب بودند که بلافاصله با قطع برق و سیستم آب شرب مواجه شدند. با تلاش‌های صورت‌گرفته مشکل بخش زیادی از این روستاها برطرف شده است.

در روستاهای باقی‌مانده نیز به دلیل این‌که معبری برای دسترسی به آن‌ها وجود نداشته، نتوانسته‌ایم تجهیزات لازم را راهی آنجاها بکنیم. در تلاشیم هر چه سریع‌تر مشکلات این مناطق را نیز برطرف کنیم».

از سوی دیگر، سازمان هواشناسی ایران نیز بارش شدید باران در دو روز آینده را برای بسیاری از مناطق این استان‌ها پیش‌بینی کرده‌است.

وقوع سیل در مناطقی از استان های گلستان و مازندران خسارات بسیاری را به روستاها وارد کرده است. برخی از آنها دچار آسیب جدی شده و در محاصره آب قرار دارند. بارندگی اخیر توام با طوفان خسارات زیادی در گلستان برجای گذاشت 2 کودک نیز در شهرهای کلاله و مینودشت جان باخته اند.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار