اتریش علامت گرگ خاکستری را ممنوع کرد/ اعتراض وزارت خارجه ترکیه

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)  وزارت خارجه ترکیه ضمن اطلاعیه‌ای در رابطه با یک مصوبه پارلمان اتریش که بر اساس آن از مارس 2019/فروردین 1398، به کارگیری علامت “گرگ‌های خاکستری” و همچنین گروه‌هایی همچون “اخوان المسلمین” و “رابیا” و سازمان‌های دیگر در این کشور ممنوع می‌شود، صادر کرده است.

در اطلاعیه مذکور آمده است: “ما بار دیگر مصوبه پارلمان اتریش که قرار است از مارس 2019 اجرایی شود و بر اساس آن به کارگیری علائم و نمادهای برخی گروه‌ها و به ویژه گروه “گرگ‌های خاکستری” ممنوع می‌شود را غیر قابل قبول دانسته و محکوم می‌کنیم”.

قابل ذکر است طبق مصوبه فوق به کارگیری نشانهای گروه تروریستی پ.ک.ک. نیز ممنوع شده است.

بنا بر اطلاعیه مذکور آنکارا این ممنوعیت را از آن لحاظ جنجالی خوانده که نشان “گرگ‌های خاکستری” از سوی نمایندگان حزب “حرکت ملی” به عنوان یکی از نیروهای سیاسی “مهم و قانونی” ترکیه به کار گرفته می‌شود.

به عقیده وزارت خارجه ترکیه “با این مصوبه علائم “گرگ‌های خاکستری” و “پ.ک.ک.” مستنداً هم تراز محسوب می‌شوند و این رفتار نشان دهنده حضور گسترده پوپولیسم در اروپاست”.

در ادامه این اطلاعیه می‌خوانیم: “با این مصوبه بی‌معنا و بی‌منطق اتریش نه تنها یک حزب سیاسی خاص و نمایندگان آن، بلکه کل نظام سیاسی ترکیه و حقانیت آن را هدف قرار داده است”.

در پایان اطلاعیه وزارت خارجه ترکیه هشدار داده است که این مصوبه می‌تواند پیامدهای جدی برای روابط دو کشور داشته باشد و ابراز امیدواری نموده که اتریش این ممنوعیت را مورد بازنگری قرار دهد.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار