اتحاد و همدلی دوست داشتنی ملت آذربایجان با برادران ترکمن

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا)٬ عرفان میرابی، سردبیر باریش‌نیوز در رابطه با سیل ترکمن صحرا و کمکهای ملت آذربایجان نوشت: بدون شک هرجا که سخن از اتحاد، همدلی و یک‌دلی باشد نام زیبای آذربایجان و مردم مقدس “تورک” می‌درخشد. مردم شهرهای اورمیه، تبریز، زنجان و اردبیل در گذشته برادری خود را به یکدیگر اثبات کرده و نشان داده‌اند که چه اتحاد و انسجام ستودنی و زیبایی دارند و حال با سیل گلستان و تورکمن‌صحرا بار دیگر بر این اتحاد اعتبار بخشیده و همدلی زیبای خود را به رخ مسئولین و سایرین کشیدند.

گرانی، تورم و ناکارآمدی مسئولین تا حدود زیادی عید نوروز ۹۸ را برای مردم ایران تلخ کرده و به بیان دیگر هیجان استقبال و اجرای جشن و شادی را به کل ریشه کن کرده و از میان برده بود‌. اما در میان انبوه مشکلات خبرهای تلخی مخابره شد!! این خبرها از‌ “تورکمن صحرا” بود، خبرهای ناگواری که از به خطر افتادن جان و مال مردم می‌داد.

استاندار به اصطلاح “محترم” گلستان در سفر اروپایی حضور داشت و سایر مسئولین نیز به خود زحمت کار و تلاش را جهت نجات جان هم‌نوعان نمی‌دادند؛ تا اینکه با توجه به مسئولیتی‌های متعدد، غیرت مردم آذربایجان به جوش آمده و عزم خود برای نجات جان هم وطنان خود جزم کردند و به نوعی جمله “تورکون، تورکدن باشقا دوستو یوخدور” را با تمامی وجود معنا کردند.

حال شاهد آن هستیم که کمک‌های مردمی از آذربایجان فوج فوج به سمت “تورکمن صحرا” در حال حرکت است، لذا بایستی به افتخار مردم غیور، فهیم و دلاور آذربایجان کلاه از سر خود برداشت و به روی آنان تعظیم کر‌د.

کاش، کاش و کاش مسئولین کشوری و دولتی سرسوزنی از غیرت و مردانگی غیور مردان و شیرزنان آذربایجان در وجود خود داشتند تا شاهد حل و رفع مشکلات کشوری می‌بودیم.


Comments: 0

رفتن به نوارابزار