اتاق بازرگانی: باید دوباره کوپن ها دربیایند/ سیف: نمی دانم چکار کنم

محمدمهدی بهکیش رئیس ICC به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) امروز در جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران که با حضور وزیر امور خارجه این کشور در اتاق ایران برگزار شد، گفت: جناب آقای وزیر من به صراحت خدمت شما عرض می کنم که ما به طرف محاصره اقتصادی پیش می رویم و از 4 نوامبر به نوعی محاصره اقتصادی خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: به احتمال زیاد باید دوباره کوپن ها را در بیاوریم، همین طور که الان ارز کوپنی شده و می دانید که روز به روز هم حتی آنهایی که ثبت سفارش کرده اند، دست شان به جایی نخواهد رسید.

وی با اشاره به تحریم های پیش رو بیان داشت: بنابراین ضمن اینکه 50 درصد درآمد نفت کم می شود، انتقال پول هم به بدترین شکل انجام می شود، زیرا این مورد را آمریکایی ها در اواخر دوره قبلی تحریم ها یاد گرفتند که بهترین جایی که می توانند به اقتصاد لطمه بزنند آن است که جلوی انتقال پول را بگیرند.

بهکیش تصریح کرد: هنوز چند ماه به تحریم ها مانده اما تکانه های آن به شدت حس می شود.

وی اظهار داشت: دو وزیر در کابینه ترامپ تغییر کرد و بازار ارز ما به هم ریخت و هنوز هم از پس آن بر نیامده ایم به طوری که امروز قیمت ارز به 7800 تومان رسیده است.

رییس بانک مرکزی گفت که نمی دانم چکار کنم!؟

معاون اقتصادی اتاق بازرگانی ایران بیان داشت: دیروز خدمت آقای سیف رئیس کل بانک مرکزی بودم که به من گفت، نمی دانم چه کار کنم.

وی اظهار داشت: علت اینکه ما شفافیت اقتصادی را قبول نمی کنیم چیست؟ شما که در برجام در دوره قبلی موفق بودید، به طوری که آمریکایی ها مدام بر سر خود می زنند و می گویند ایرانی ها بر سر ما کلاه می گذارند.

وی در ادامه بیان داشت: رشد و توسعه در شرایط فعلی 4 محور انگیزه بخش خصوصی، انباشت سرمایه، روابط بین المللی متناسب و مدیریت اقتصادی دارد.

وی اظهار داشت: اکنون با مدیریت اقتصادی، اقتصاد را نمی شود تنظیم کرد و آقایان سیف و نهاوندیان با سیاست اقتصادی تا زمانی که روابط بین الملل سامان نگیرد، نمی توانند برای اقتصاد کاری کنند.

وی خطاب به وزیر امور خارجه ایران گفت: آقای ظریف بار بر دوش شماست، شما هستید که دنیا را می شناسید و راه مذاکره را می دانید و شما هستید که در برجام موفق بودید، اگر جسارت تان بیشتر شود و بزرگان نظام را قانع کنید، می توانید مملکت را نجات دهید.

 

رفتن به نوارابزار