ابوالفضل قدیانی آزاد شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی که صبح امروز بازداشت و به واحد اجرای احکام دادسرای اوین منتقل شده بود، آزاد شد. گفته می‌شود که قاضی پرونده با صدور مجدد عدم تحمل کیفر برای وی، پرونده را به پزشکی قانونی ارجاع داده است. آقای قدیانی در اسفندماه سال گذشته توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به صورت غیابی به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ظهر امروز سه شنبه ۴ تیرماه ۱۳۹۸، ابوالفضل قدیانی ساعاتی پس از بازداشت توسط مامورین اجرای احکام دادسرای اوین، آزاد شد.

مرتضی قدیانی، فرزند ابوالفضل قدیانی طی یادداشتی در حساب شخصی خود در تویتر اعلام کرد که آقای قدیانی پس از بازداشت به شعبه یک اجرای احکام دادسرای اوین منتقل شده و قاضی پرونده با صدور مجدد عدم تحمل کیفر، پرونده ایشان را به پزشکی قانونی ارجاع داد.
وی در این یادداشت از برخورد مناسب قاضی پرونده با پدر خود خبر داده و اعلام کرده است که آقای قدیانی آزاد شده است.

لازم به ذکر است که آقای قدیانی صبح امروز توسط مامورین شعبه یک اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت شده بود.

ابوالفضل قدیانی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بازداشت و به اتهام توهین به رییس دولت به یک سال حبس محکوم شده بود. در سال ۹۱ نیز در حالی که در بند ۳۵۰ زندان اوین تحمل حبس می‌کرد با افزوده‌شدن اتهام نشر اکاذیب به پرونده وی، دوران محکومیتش از یک سال به دو سال زندان تغییر کرد و چهل ضربه شلاق نیز به محکومیت وی اضافه شد.

رفتن به نوار ابزار