آمریکا یک شبکه ایرانی-روسی را به دلیل انتقال نفت به سوریه تحریم کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) آمریکا ۹ فرد و شرکتی را که ایران و روسیه از طریق آنها به سوریه کمک می‌کرده‌اند، تحریم کرد.

مقامات ایالات متحده آمریکا می گویند برای برهم زدن فعالیت یک شبکه روسی – ایرانی شش فرد و سه نهاد مرتبط با یک شبکه روسی – ایرانی را تحریم کرده است.

به گفته مسئولان آمریکایی این شبکه میلیون ها بشکه نفت در اختیار دولت سوریه قرار داده و از گروه های شبه نظامی حماس و حزب الله حمایت مالی کرده است.

استیون منوچینن وزیر خزانه داری آمریکا روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: « ما امروز با ساختار پیچیده ای که توسط ایران و روسیه برای تقویت رژیم بشار اسد طراحی شده است، مقابله می کنیم. یک از اهداف این طرح تامین منابع مالی برای فعالیت های بدخواهانه ایران است.»

وزیر خزانه داری آمریکا در ادامه مدعی شد: «مسئولان بانک مرکزی ایران همچنان به بهره برداری از سیستم مالی بین المللی ادامه می دهند.»

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است: محمد عامر الشویکی، مالک سوری شرکت گلوبال ویژن گروپ، Global Vision Group در روسیه یکی از هدف های این بهره برداری مالی است.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین از دو تبعه سوری و لبتانی به نام های حاجی عبدالناصر و محمد قاسم البزال، یک فرد روسی تبار به نام آندره دوگایف و نیز دو ایرانی به نام های رسول سجاد و حسین یعقوبی میاب به عنوان دیگر اعضای شبکه یاد شده نام برده است.