آمریکا: روسیه مسئول فاجعه انسانی در سوریه است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،”هدر نوئرت” سخنگوی وزارتخارجه آمریکا اعلام کرده است:روسیه بخش بزرگی از مشکلات سوریه است و این کشور مسئول کشته شدن ده ها هزار غیرنظامی بی گناه در سوریه می باشد.
وی در این رابطه ادامه داده است: هر روز که ما به فیلم ها نگاه می کنیم، در غوطه شرقی مردم کشته می شوند و مسئول همه آنها روسیه است.
ادامه اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ سوالات خبرنگاران:
– تصمیم کرملین برای اخراج دیپلمات های آمریکایی از روسیه نشان دهنده جدی نبودن و بی علاقگی آنها به داشتن رابطه بهتر با آمریکا است.
– روسیه برای نخستین بار بعد از جنگ جهانی دوم  از سلاح شیمیایی در خاک یک متحد واشنگتن استفاده کرده است.
– ما این اقدامات را با همتایان خود در سراسر جهان انجام داده ایم، در حال حاضر 28 کشور با تصمیم آمریکا همراهی کردند و 153 جاسوس روسیه را از کشور خود بیرون کرده اند.
–  روسیه در نظر دارد اقدامات تلافی جویانه علیه 28 کشور دیگر که در همبستگی با بریتانیا ایستاده اند، برنامه ریزی کند.
–  کشورهای دیگر هم تصمیم گرفته اند جاسوسان روسیه را اخراج کنند. ما آن ها را دیپلمات نمی بینیم. روسیه مسئول حملۀ وحشیانه به شهروند بریتانیایی و دخترش است که با نادیده گرفتن کنوانسیون منع استفاده از سلاح های شیمیایی، از ماده ممنوعه عامل اعصاب استفاده کرد و ما این موضوع را بسیار جدی گرفته ایم.
– روسیه نمی خواهد به عنوان یک بازیگر جدی با جهان همکاری کند و به وضوح نشان می دهد علاقمند به داشتن روابط خوب با دیگر کشورها نیست.
وی درپایان و در بخش دیگر از سخنانش از تصمیم رئیس جمهور این کشور مبتی برای خروج از سوریه اظهار بی اطلاعی کرده است.
 دونالد ترامپ دیروز(9 فروردین ماه) در سخنرانی خود در اوهایو گفته بود:”ما خیلی زود از سوریه خارج خواهیم شد و به جایی که به آن تعلق داریم باز خواهیم گشت.”
“نوئرت” در این باره ادامه داده است: در باره تصمیم ترامپ برای خارج شدن از سوریه چیزی نشنیده ام.

 

رفتن به نوار ابزار