آمریکا: جسد خاشقجی به خانواده‌اش تحویل داده شود

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) رابرت پالادینو، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری تاکید کرد: محل جسد جمال خاشقجی باید شناسایی و برای انجام مراسم دفن به خانواده‌اش تحویل داده شود.

 پالادینو در ادامه همچنین اظهار داشت: ایالات متحده آمریکا نه تنها قاتلان جمال خاشقجی، بلکه افراد مرتبط با این جنایت را نیز مقصر می‌داند.

گفتنی است جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌پست روز دوم ماه اکتبر گذشته به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شد و از آن خارج نشد.

پلیس ترکیه ضمن تایید عدم خروج او از کنسولگری عربستان سعودی در استانبول اعلام کرد که همزمان با ورود او به این محل 15 مقام امنیتی عربستان نیز با دو پرواز وارد این شهر شده و پس از مدت کوتاهی از ترکیه رفته‌اند.

عربستان سعودی روز شنبه 20 اکتبر 2018 طی بیانیه‌ای کشته‌شدن خاشقجی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول را تأیید کرد. دادستان کل عربستان سعودی مدعی شده که خاشقجی بعد از “درگیری” با چند نفر داخل ساختمان کنسولگری “فوت” کرده و 18 شهروند این کشور در ارتباط با این حادثه بازداشت شده‌اند.

دادستانی کل استانبول روز چهارشنبه 31 اکتبر طی بیانیه‌ای اعلام کرد که جمال خاشقجی بلافاصله پس از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول، طبق نقشه‌ای خفه و کشته شده است.

رفتن به نوار ابزار