آمریکا: بخشی از حملات خونین افغانستان، در خاک پاکستان طراحی شده است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) آمریکا اعلام کرده بخشی از حملات خونین سال 2016 در  افغانستان، در خاک پاکستان طرح ریزی شده اند.

وزارت خارجه آمریکا با انتشار گزارش سالانه خود در باره تروریسم پاکستان را مورد انتقاد قرار داده و گفته است دولت این کشور تا حالا برای سرکوب جنگجویان وابسته به گروه طالبان افغان و شکبه حقانی که در پاکستان به سر میبرند اقدامات لازم را انجام نداده است.

در این گزارش گفته شده طراحان اصلی بخشی از حملات سال گذشته در افغانستان که منجر به کشته و زخمی شدن شمار زیادی از غیرنظامیان شد در داخل پاکستان هستند و این حملات را در آنجا برنامه ریزی کرده اند.

پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، این نخستین گزارش سالانه این کشور در باره تروریسم است که منتشر میشود.

در این گزارش گفته شده هرچند دولت پاکستان برای سرکوب تحریک طالبان پاکستانی کارهای کرده اما برای تضعیف شبکه های تروریستی که منافع آمریکا را در منطقه با خطر روبرو میکند عملا هیچ اقدامی نکرده است.

دولت افغانستان نیز بارها پاکستان را به حمایت از تروریسم متهم کرده و گفته است برای تروریستانی که عامل قتل هزاران غیرنظامی در افغانستان شده اند پناه میدهد. دولت پاکستان همواره این ادعا ها را رد کرده است.

 

 

رفتن به نوارابزار