آغاز نشست گروه 20 در شهر اوساکای ژاپن

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) نشست دو روزه چهاردهمین نشست سران گروه 20 صبح امروز جمعه با میزبانی شینزو آبه نخست وزیر ژاپن و شرکت سران کشورهای عضو و نمایندگان برخی از سازمانهای بین‌المللی در سالن نمایشگاه « INTEX » در شهر اوساکای ژاپن آغاز بکار کرد.

این اجلاس دو روزه بعد از گرفتن عکس یادگاری رسما شروع بکار کرد.

سران کشورهای عضو بعد از استقبال در برنامه ای ویژه ای با نام “اقتصاد دیجیتال” حضور پیدا کردند. سپس اولین نشست این اجلاس با عنوان «اقتصاد جهانی، تجارت و سرمایه گذاری» شروع شد.

پس از اتمام نشست اول٬ سران شرکت کننده در دیدارهای دوجانبه شرکت میکنند. سپس در جلسه ای با عنوان « نوآوری» حاضر خواهند شد. اولین روز این اجلاس٬ با یک رویداد فرهنگی و ضیافت شام به اتمام خواهد رسید.

روز دوم اجلاس سران گروه جی 20 با یک جلسه ویژه در زمینه “توانمندسازی زنان” آغاز خواهد شد. پیش بینی می شود این جلسه ویژه یک ساعت و 15 دقیقه به طول انجامد.

سومین جلسه این نشست تحت عنوان “رفع نابرابری ها – ایجاد جهانی جامع و پایدار” توسط رهبران شرکت کننده مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

سران نشست جی 20 قرار است در نشست نهایی با موضوع “تغییرات آب و هوایی – محیط زیست و انرژی” نیز شرکت کنند.

بیش از دو هزار خبرنگار و روزنامه نگار این نشست را دنبال می کند. در حدود 30 هزار نفر از جمله سران 19 کشور جهان و نمایندگانی از اتحادیه اروپا در این اجلاس حضور دارند.

در شهر اوساکا، تدابیر امنیتی ویژه ای برای جلوگیری از هر گونه تظاهراتی علیه اجلاس سران و برای حفاظت از رهبران اتخاذ شده است.

بیش از 32 هزار نیروی امنیتی مشغول به انجام وظیفه هستند. خیابانها و مسیرهای منتهی به محل برگزاری نشست مسدود شده است.

رفتن به نوار ابزار