آغاز فعالیت شبکه ماهواره ای «نه به همه پرسی» در اقلیم کرد شمال عراق

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) شاسیوار عبدالوحید، از ملاکان ثروتمند و مالک کانال تلویزیونی NRT TV در استان سلیمانیه اداره اقلیم شمال عراق از راه اندازی کانال تلویزیونی جدید به نام «نه، به همه پرسی» برای آگاه سازی مردم اقلیم کرد شمال عراق در خصوص خطرات همه پرسی خبر داد.

در بیانیه ای که از طرف دفتر عبدالوحید منتشر شده است اعلام شد که همزمان با تشکیل کمپین نه، به همه پرسی استقلال اقلیم کرد شمال عراق این شبکه ماهواره ای قصد دارد، به مردم اقلیم کردشمال عراق در خصوص تاثیرات منفی برگزاری همه پرسی اطلاع رسانی کند.

وی که از تاجران ثروتمند سلیمانیه است، ماه پیش از راه اندازی ” جنبش نه به همه پرسی” خبر داده بود.

مسعود بارزانی، رئیس اداره اقلیم کرد شمال عراق و نمایندگان احزاب سیاسی این منطقه 7 ژوئن گذشته توافق کردند که رفراندوم استقلال اداره اقلیم کرد شمال عراق در 25 سپتامبر 2017 برگزار شود.

رابون معروف، سخنگوی گروهی از فعالان سیاسی و روزنامه نگارانی که در شهر سلیمانیه عراق کمپینی را تحت عنوان «نه به همه‌پرسی» جهت مخالفت با برگزاری همه‌پرسی استقلال اداره اقلیم کرد شمال عراق آغاز کرده اند نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی، ضمن اینکه خواستار به تاخیر انداختن این همه پرسی شد، گفت: این همه‌پرسی برای ایجاد یک دولت دموکراتیک نیست بلکه یک اقدام خطرناک تاریخی است و تجزیه و واگرایی را افزایش خواهد داد.

رفتن به نوار ابزار