آغاز جلسه طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)، جلسه علنی امروز مجلس ایران با محوریت بررسی «5 سوال اقتصادی جمعی از نمایندگان از رئیس جمهور» با 87 کرسی خالی و به ریاست علی لاریجانی راس ساعت 8 و 9 دقیقه امروز سه‌شنبه آغاز شد.

حسن روحانی، رئيس جمهور ایران برای پاسخ به 5 سوال 80 نفر از نمایندگان مجلس این کشور درباره عدم موفقیت دولت در مدیریت قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم های بانکی، عدم موفقیت دولت در کاهش نرخ بیکاری، رکود شدید اقتصادی چند ساله و افزایش روز افزون نرخ ارز به مجلس رفته است.

جلسه سوال از روحانی یک ساعت و نیم طول می کشد که از این مدت نیم ساعت به سوالات نمایندگان و یک ساعت به پاسخ رئیس جمهوری ایران اختصاص یافته است.

این دومین جلسه پرسش از رئیس جمهوری در ایران پس از انقلاب است. بار اول در سال 2012 محمود احمدی نژاد سوال 79 نماینده درباره اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس پاسخ داده بود که با حواشی بسیاری همراه بود.

گفتنی است طبق قوانین ایران، برای هر سوال رای گیری می شود و اگر نصف به علاوه یک نفر از نمایندگان از پاسخ ها قانع نشوند هر سوال به قوه قضاییه فرستاده می شود. اگر تعداد سوالاتی که نمایندگان قانع نشده باشند به عدد 6 برسد طرح استیضاح از رئیس جمهوری مطرح می شود.

رفتن به نوار ابزار