آسوشیتدپرس: بازار دست اصولگرایان است/ تظاهرات برای استقرار رییس جمهور نظامی است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) آسوشیتدپرس ریشه ناآرامی های امروز تهران را در مطالبات مخالفان دولت روحانی جست وجو کرده و نوشت: برخی اصولگرایان تندرو خواستار انتخابات نوین یا جایگزینی دولت غیر نظامی روحانی با دولتی نظامی شده اند. این رسانه امریکایی نوشته است که بازار دسات اصولگرایان است و آنها خواهان سقوط دولن روحانی هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از «آسوشیتدپرس»، تظاهرات برنامه ریزی نشده امروز منجر به تعطیلی بازار بزرگ تهران شد. این اعتراضات نشان دهنده ناآرامی های زیر پوست ایران در شرایط خروج آمریکا از برجام است.

این رسانه آمریکایی با اشاره به اینکه هنوز مسبب این اعتراضات مشخص نیست، نوشت: برخی رسانه های داخلی ایران، اعتراضات بازار بزرگ را خروش ناشی از بالا رفتن قیمت ارز در بازار سیاه علی رغم تلاش دولت برای کنترل نرخ ارز خوانده اند.

«آسوشیتدپرس» نوشت: بازار تهران به طور سنتی مرکز اصولگرایان سیاست ایران است و همچنان علی رغم ساخته شدن مال ها و مراکز خرید متعدد یکی از نیروهای اقتصادی کشور باقیمانده است.

این رسانه در ادامه این گزارش با اشاره به اعتراضات سراسری دی ماه نوشت: به گفته تحلیل گران، اصولگرایان تندرو موج اولیه اعتراضات را از مشهد و علیه دولت روحانی آغاز کرده بودند. دولت روحانی با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کند. روز دوشنبه «ولی الله سیف» رییس بانک مرکزی ایران گفته بود دولت برنامه دارد که بازار موازی ای برای مبارزه با بازار سیاه درست کند.

این رسانه آمریکایی در ادامه گزارش خود نوشت: برخی اصولگرایان تندرو خواستار انتخابات نوین یا جایگزینی دولت غیر نظامی روحانی با دولتی نظامی شده اند.

«آسوشیتدپرس» با اشاره به برخی رسانه های تقریبا نیروهای نظامی ایران نوشت: این رسانه ها معتقدند دولت در برابر تهدیدات نظامی کمر خم کرده و پای میز مذاکره باز خواهد گشت.

 

 

رفتن به نوار ابزار