آراء پارسا خائف نشان داد که ترکها در ایران در اکثریت هستند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) برنامه تلویزیونی «عصر جدید» آرای مردمی قسمت های اول و دوم مرحله نیمه نهایی را با حضور داوران و شرکت کنندگان به نمایش گذاشت.

در مرحله نیمه نهایی این برنامه داوران در هر قسمت دو اجرا را انتخاب کردند، اما در نهایت انتخاب نهایی را به عهده مخاطبان گذاشتند تا بینندگان فینالیست نهایی این برنامه را انتخاب کنند.

در قسمت اول مرحله نیمه نهایی داوران پارسا خائف و گروه پسران خورشید را به عنوان برگزیده انتخاب کردند. همچنین در قسمت دوم هم داوران  شکوفه عزیزی و محمد زارع را برگزیدند.

در پایان این برنامه اعلام شد، مردم پارسا خائف اهل اردبیل را با چهار میلیون و ۵۶۴ هزار و ۵۷۰ رای و محمد زارع را با چهار میلیون و۲۷ هزار و ۱۵۱ رای به فینال عصر جدید راهی کردند.

اگرچه نتایح رای گیری در ایران هرگز قابل اعتماد نیست و  همواره شاهد انجام تلاشهای نامشروعی از سوی دست اندکاران رژیم برای تغییر نتایج نظرسنجی ها همسو با شوونیزم فارس، فاشیزیم شیعه و دگماتیزم ولایت فقیه هستیم اما بهرحال می توان این نتایح را به عنوان اعترافی از سوی صدا وسیمای ایران در خصوص جمعیت ترکها در ایران به حساب آورد.

خائف با اجرای ترانه های ساری گلین و‌ آیریلیق همگان را مسحور خود کرده بود.

پیروزی خائف نشان دهنده آن است که به رعم تمامی تلاشها برای کم نشان دادن شمار ترکها در ایران و نیز جلوگیری از برگزاری یک سرشماری قومیتی در این کشور، ترکها دارای اکثریت جمعیتی در ایران هستند.

رفتن به نوار ابزار